Aktualitet

Vlorë/ Shkelën Kodin e Etikës me turistin e dehur, pezullohen dy policëtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:56 - 04/09/22 |
Opi Nion

Dy punonjës policie janë pezulluar nga detyra pas publikimit në rrjete sociale të një videoje në të cilën ata shfaqen gjatë kohës që komunikonin me një turist të huaj në gjendje të dehur.

Në një njoftim zyrtar, bëhet me dije se kjo masë është marrë ndaj dy efektivëve, pasi ata kanë shkelur Kodin e Etikës dhe Rregulloren e Policisë së Shtetit.

Ka qenë Drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë, ai që ka pezulluar nga detyra inspektor E. M. dhe inspektor D. B., me detyrë punonjës të Patrullës së Përgjithshme të Komisariatit të Policisë Sarandë.

Ndërkohë, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit i caktuar në detyrë, Tonin Vocaj ka urdhëruar Drejtorinë e Standardeve Profesionale në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit, për të nisur hetimet disiplinore ndaj punonjësve të Policisë, për shkelje të rëndë.

Pas