Aktualitet

Vijojnë lëkundjet e tërmetit në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:46 - 24/09/20 |
Al Do

Vijojnë lëkundjet e tërmetit në vendin tonë.

Sipas EMSC në orën 21:21 janë regjistruar lëkundje me magnitudë 4.2 rihter.

Epiqendra ka qenë 12 km nga Lushnja dhe 25 km nga qyteti i Elbasanit.

Thellësia e tërmetit ka qenë 36 km.

Edhe mëngjesin e sotëm janë regjistruar disa lëkundje tërmeti. Ato u ndjenë rreth orës 01:20 të ditës së sotme, rreth 29 kilometra në afërsi të Elbasanit, dhe 6 kilometra nga Cerriku.

Ato janë pasuar nga lëkundje të tjera 3.5 rihter rreth orës 17:34 të pasdites së sotme.

Pas