Aktualitet

VIDEO/ Zbardhet përplasja me armë në mes të rrugës, 3 të arrestuarBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:09 - 25/01/22 |
Opi Nion

Një operacion i koduar “Liqeni i Zi”, është finalizuar nga policia. Autoritetet kanë zbardhur një ngjarje të ndodhur në datën 20 nëntor 2020, në aksin rrugor Bulqizë-Fushë Bulqizë, ku për shkak të një konflikti të mëparshëm për motive pronësie, shtetasit Sh. T. dhe E. T., duke udhëtuar me automjetin e tyre, kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të automjetit që udhëtonin shtetasit B. S.(Z), dhe A. A., të cilët u janë kundërpërgjigjur po ashtu duke qëlluar me armë zjarri.

Në vijimit të hetimeve të thelluara për zbardhjen e ngjarjes u bë ekzekutimi i masave të sigurisë dhe arrestimi i shtetasve: Sh. T., 53 vjeç, banues në Bulqizë, (me masë sigurie arrest në burg) E. T., 25 vjeç, banues në Bulqizë, (me masë sigurie arrest në burg) A. A., 34 vjeç, banues në Tiranë, (me mase sigurie arrest në burg, aktualisht ndodhet i ndaluar për një tjetër vepër penale në burgun 313 Tiranë), L. L., 29 vjeç, banues në Bulqizë, (me masë sigurie arrest në shtëpi).

Nga hetimet e kryera ka rezultuar se në këtë ngjarje është përfshirë dhe shtetasi L. L., i cili ka kryer veprime për të penguar zbulimin e së vërtetës.
“Prokuroria Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër ka urdhëruar ekzekutimin e vendimit penal të Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër e cila ka caktuar masat e sigurimit të arrestit për këto shtetas si të dyshuar për veprat penale të “Vrasjes me paramendim”, e kryer në bashkëpunim, e mbetur në tentativë, “ Mbatje pa leje dhe prodhim i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”, “Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës”, thuhet në njoftimin e policisë./Opinion.al

Pas