Aktualitet

Video/Vrasja në Vlorë, momenti i djegies së makinës së autorëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:34 - 21/05/21 |
Opi Nion

Një person ka humbur jetën si pasojë e një atentati mbrëmjen e së premtes në qytetin e Vlorës, në zonën e Skelës pranë Pallatit të Sportit. Viktima  është identifikuar si Delon Troqe 38 vjeç.

“Rreth orës 21:50, në lagjen “Pavarsia”, Vlorë, në rrethana ende të pa qarta është qëlluar me armë zjarri shtetasi D. T., 38 vjeç, banues në Vlorë, i cili si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë në spitalin e Vlorës. Shërbimet e Policisë kanë mbërritur menjëherë në vendgjarje ku është rrethuar zona dhe janë ngritur pika kontrolli në hyrje dhe në dalje të qytetit dhe përgjatë rrugëve që lidhin njësitë administrative me qëllim kapjen e autorit/ve. Gjatë krehjes së zonës, në fshatin “Sherishtë”, nga shërbimet e Policisë është konstatuar duke u djegur një automjet i braktisur, i cili paraprakisht dyshohet se mund të jetë i autorit/ve të ngjarjes. Gjithashtu janë shoqëruar në Komisariat disa shtetas të cilët dyshohen se kanë dijeni për ngjarjen”, njoftoi policia.

Bëhet me dije se Troqe u qëllua me breshëri kallashnikovi përpara serisit të vëllait të tij. Ai kishte pak ditë që ishte kthyer nga Spanja.

Pas