Aktualitet

Video/ Vangjeli: Sondazhi jo i mirë për qeverinë, shumë i keq për opozitënBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:00 - 28/04/16 |
b.f

Analisti politik Lorenc Vangjeli, duke analizuar sondazhin më të fundit të NDI thotë se reflektim i këtij sondazhi, ku 53 për qind e njerëzve janë të pakënaqur me qeverinë dhe dhe 68 për qind me opozitën është reflektim i konfliktit që prodhojnë palët. “Politika shqiptare në 25 vite nuk ka patur emër tjetër më përcaktues se sa konflikti dhe kjo është sepse interesat janë tejet të distancuara. Konfliktin e duan të dyja palët. Teorikisht qeverisja do konfilktin për tu qeverisur. Si rregull konfliktin e gjeneron opozita. Nganjëhërë edhe opozita çka e bën komike. Shqiptarët vazhdojnë të zgjedhin midis dy të këqijave. Nëse unë shikoj që ka më shumë pakënaqësi ndaj opozitës se sa ndaj qeverisë, atëherë kjo është shumë më keq. Nuk është lajm i mirë për qëverinë por është një lajm shumë më i keq për opozitën…”

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas