Bota

Video/ Ukrainasit përballen me trupat ruse, ushtari qëllon me armë në ajër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:12 - 01/03/22 |
Opi Nion

Një video që tregon civilët në qytetin juglindor të Ukrainës, Melitopol, duke u përballur me trupat dhe automjetet ushtarake ruse është bërë virale në rrjet.

Në pamjet e transmetuara nga The Guardian shfaqen ukrainasit duke bërtitur: “Shkoni në shtëpi!

“Fashistë! Do të na qëlloni? Ne nuk kemi armë! Shkoni në shtëpi! Shkoni në shtëpi!”, thërrasin ata.

Si kundërpërgjigje,  një ushtar rus qëllon me armë në ajër.

 

Pas