Rajoni

VIDEO/ Sulm me thika, tifozët futen në fushë pas ndeshjes dhe përplasen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:14 - 11/05/21 |
Opi Nion

Një përplasje mes tifozëve ka ndodhur ditën e sotme në Greqi. Ngjarja ka ndodhur pas ndeshjes mes Panioniosit dhe Iliupolit, në kategorinë e tretë në Greqi.

Bëhet me dije se gjatë zhvillimit të ndeshjes, policia kishte marrë informacione se jashtë stadiumit kishte pasur përplasje mes tifozerive të të dyja skuadrave, ku sipas mediave greke thuhet se kishte edhe sulme me thikë. Por nuk mbaroi këtu. Tifozët pasi kishte përfunduar ndeshja, arritën të futeshin në stadium, pavarësisht prezencës së policisë.

Situata është përkeqësuar pas futjes në stadium të tifozëve të Panioniosit. Në grup ata u lëshuan me vrap ndaj tifozëve kundërshtarë në stadium, duke u përplasur me ta. Grushtet dhe shqelmat ishin prezente në sherr, teksa duhej një numër i madh policësh për të qetësuar situatën./Opinion.al

Pas