Aktualitet

VIDEO/ Si ndodhi aksidenti tragjik me 3 viktima, do festonin ditëlindjen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:30 - 15/05/19 |
Geljano Fataj

Bilanci i aksidentit të regjistruar mbrëmjen e së martës në dalje të Kavajës, ku humbën jetën dy persona dhe u plagosën dy të tjerë, është rënduar gjatë orëve të natës.

Pas nënës së dy fëmijëve, që u përplasën të tre nga një automjet që lëvizte me shpejtësi teksa po kalonin rrugën, si dhe një prej të rinjve që po udhëtonin me mjetin e aksidentit, ka ndërruar jetë në spital edhe drejtuesi 24-vjeçar i tij, duke mos i mbijetuar plagëve të marra.

Viktimat janë identifikuar si Vilson Cara, drejtuesi, Gentjan Belba, 23 vjeç, dhe Lumturi Demrozi, 46 vjeç.

WhatsApp-Image-2019-05-15-at-08.49.43 WhatsApp-Image-2019-05-15-at-08.50.20
<
>

Dëshmitarë në vendngjarje thanë se makina humbi kontrollin dhe ishte ngjitur në trotuar, duke përplasur gruan, vajzën e saj dhe një person të tretë, që fillimisht u mendua të ishte vajza tjetër e viktimës.

Mësohet se dy të rinjtë ishin nisur për të festuar ditëlindjen e Vilson Carës, i cili sot do të mbushte 24 vjeç.

Sa i përket fëmijës së viktimës, vajza 21-vjeçare ndodhet ende në spital nën kujdesin e mjekëve, ndërsa për personin e tretë, burime nga Policia e Kavajës thonë se nuk ka pasur lëndime./Opinion.al

Pas