-U tha në Opinion

Video/Shqipëria 4 flamuj në OKB, Hoxha: Do duhen dekada të përsëritet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:02 - 13/06/22 |
Opi Nion

Emisioni “Opinion” transmetohet këtë mbrëmje nga Nju Jorku, ku gazetari Blendi Fevziu bën një vizitë të plotë brenda OKB-së, selisë më të rëndësishme të politikës ndërkombëtare.

I shoqëruar nga Ferit Hoxha, Ambasadori i Shqipërisë atje, Fevziu sjell një guidë të plotë të selisë, në një kohë kur vendi ynë mban presidencën. Për këtë arsye, Shqipëria ka aktualisht të vendosur 4 flamuj në OKB.

“Për herë të parë në histori, për herë të parë këtë muaj Shqipëria ka 4  flamuj.

I pari është tek parada e OKB. Flamuri i dytë është tek koridori i flamujve, ku janë të gjithë flamujt e vendeve. Flamuri i tretë është për anëtarët e Këshillit të Sigurimit dhe flamuri i katërt është në zyrën e presidentit të Këshillit të Sigurimit. Do na duhen disa dekada që të vijë prapë”, tha Hoxha.

Ndërsa shpjegoi vendosjen e 193 flamurëve në hyrje të selisë, Hoxha tha se janë 5 oficerë të dedikuar, që çdo ditë dalin në mëngjes para orës 10 për t’i ngritur dhe pas orës 6, i ulin përsëri./Opinion.al

Pas