Kryesore

Video/ Vdesin tri gra, shpërthim i fuqishëm në lokal


               Publikuar në : 22:38 - 02/02/19 |
b.f

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur këtë mbrëmje në një restorant në qytetin e Kallamatas në Greqi,

Deri më tani tre persona raportohen se kanë humbur jetën, ndërsa nuk është ende i qartë numri i personave të lënduar.

Shkak për shpërthimin thuhet të jetë bërë një bombol gazi.

Viktimat sipas gazetës “Prothotema” janë tre gra të moshës 35 deri në 50 vjeç, që punonin në kuzhinë.

Shpërthimi ndodhi në orën 21.15 në Tavernën Dionysos, në kryqëzimin e rrugëve Iroon dhe Santaroza.

Një nga gratë që humbi mendohet të jetë gruaja e pronarit të tavernës.

Pas