Aktualitet

VIDEO/ Shembet me shpërthim të kontrolluar godina 4-katëshe në Durrës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:29 - 05/12/19 |
Al Do

Një tjetër banesë është shembur me shpërthim të kontrolluar në Durrës.

Pasditen e sotme, inxhinierët e xhenios kanë shembur një godinë të shpallur të pabanueshme pas tërmetit të 26 nëntorit.

Godina katër katëshe përdorej në dy katet e para si biznes ndërsa në dy katet e tjera banonin familjaret. Raportohet se nuk ka pasur dëme për banesat përreth.

Specialistët e IKMT kanë bërë një listë paraprake për godinat e tjera të cilat duhet të shembet. Ata thonë se kanë hasur në vështirësi për shkak se disa nga ndërtesat e shpallura të pabanueshme dhe që duhet të shemben, janë gjendur shume pranë objekteve te tjera dhe për këtë arsye vazhdojnë të analizojnë situatat se si mund ti jepet një zgjidhje./Opinion.al

Pas