Sport

VIDEO/ Serbët e provokojnë Xhakën nga stoli, mesfushori shqiptar iu tregon…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:57 - 02/12/22 |
Opi Nion

Nuk kishin si të mungonin situatat e nxehta në sfidën Serbi-Zvicër.

Një rast i Serbisë brenda zonës, ku Mitrovic është rrëzuar dhe të gjithë kanë pretenduar për një penallti, por gjyqtari nuk ka qenë në të njejtin mendim.

Kjo ka sjellë pak tension në pankinën serbe, ku aty pranë ka qenë edhe Xhaka ku është konfrontuar verbalisht me ta. Madje, Xhaka i ka bërë edhe një gjest lojtarëve serb të cilëve nuk u ka pëlqyer aspak dhe tentuan të futeshin në fushë, por nuk u lejuan.

Pas