Bota

VIDEO/ Rrëzohet avioni në brigjet e Letonisë, dyshohet për 4 viktimaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:11 - 05/09/22 |
Opi Nion

Katër persona që po udhëtonin në një avion nga Spanja në Gjermani dyshohet se kanë vdekur pasi avioni u rrëzua në Detin Baltik në brigjet e Letonisë të dielën, sipas raporteve të mediave suedeze dhe gjermane.

Avioni Cessna Citation 551, i cili ishte nisur nga qyteti spanjoll i Jerezit pasdite, u zhduk nga radarët ndërsa fluturonte mbi Detin Baltik në veriperëndim të qytetit port letonez të Ventspils, njoftoi agjencia suedeze e lajmeve TT.

Avioni, i regjistruar në Austri, ishte rrugës për në Këln, Gjermani. Mediat gjermane thanë se pasagjerët përveç pilotit ishin një familje prej tre anëtarësh, burri, gruaja dhe vajza e tyre.

Gazeta gjermane Bild tha se avioni kishte raportuar menjëherë pas ngritjes se kishte një problem me presionin në kabinë./Opinion.al

Pas