Sport

VIDEO/ Rrahmani shënon me kokë dhe i jep avantazhin Napolit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:53 - 03/10/21 |
Opi Nion

Napoli ka mposhtur sot në transfertë Fiorentinën me rezultatin 1-2.

Me këtë rezultat Napoli është konfirmuar si skuadra më në formë e momentit.

Ndërkohë që futbollisti shqiptar Amir Rrahmani, tundi rrjetën pas një skeme në goditje dënimi.

Një skemë të cilën Spaleti e shpjegoi që e ka vjedhur nga Borusia Dortmund.

“Tani ndeshjet i shohin të gjithë, jam i sinqertë dhe them që na e tregoi Borusin Dortmund. Analisti jonë na propozoi videon, ishte një situatë e thjeshtë për t’u rindërtuar dhe ne e bëmë një gjë të tillë. Mund ta gjuante edhe Mario Rui, por nuk e pret nga një lojtar me të djathtën” shpjegoi Spaleti se si ishet arritur te goli i Rrahmanit.

Pas