Sport

Video/ Ronaldo Jr më i “mirë” se babai, shënon 7 gola në dy ndeshje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:26 - 16/04/19 |
Opi Nion

Ronaldo Jr, djali i madh i sulmuesit të Juventusit, Cristiano Ronaldo, pritet që të jetë një nga lojtarët më të mirë në futbollin ndërkombëtar.

8-vjeçari ka qenë protagonist në fitoret e skuadrës torineze, duke luajtur dhe me ekipet e 9 vjeçarëve “International Maritimo Centenary Tournament”.

Ronaldo Jr shënoi dy gola në fitoren 26-0 të bardhezinjve, po ashtu portugezi 8 vjeçar shënoi dhe 5 gola në fitoren 15-1 ndaj Kinës.

Pra, 7 gola në dy ndeshje, gjë e cila rrit pritshmëritë që Ronaldo Jr të jetë një nga fenomenet më të reja të futbollit botëror/ Opinion.al E.Xh.

Pas