Aktualitet

Video/ Reshje shiu në Lezhë, mbushen me ujë rrugët e qytetitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:40 - 10/01/23 |
Opi Nion

Reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar probleme në qytetin e Lezhës.

Mësohet se si pasojë e motit të keq lagjia “Besëlidhja” ka pasur prezencë të lartë uji nga bllokimi i kanaleve të ujërave të zeza.

Probleme ka patur edhe në qarkullimin e automjeteve dhe dërgimin e fëmijëve në shkollë mëngjesin e kësaj të marte.

Edhe energjia elektrike në Lezhë ka pasur probleme prej reshjeve të shiut.

Pas