Aktualitet

Video/ Policia: Shoferët nuk respektojnë sinjalistikën në rrethrrotullimeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:18 - 04/07/22 |
Opi Nion

Policia njofton se drejtuesit e mjeteve nuk respektojnë përparësinë dhe sinjalistikën në rrethrrotullime. Kjo gjë sipas autoriteteve është konstatuar edhe nga pamjet e “dronit edukues”.

Policia këshillon drejtuesit se në çdo rast, 50 metra përpara ndryshimit të trajektores apo të korsisë, drejtuesi i mjetit duhet të ndezë sinjalin përkatës.

Shkelja e këtij detyrimi, për herë të parë, ndëshkohet me gjobë 5000-8000 lekë të rinj. Komisariati i Qarkullimit Rrugor Tiranë u bën thirrje përdoruesve të rrugës të respektojnë Kodin Rrugor.

 

Pas