Bota

VIDEO/ Nuk lejohen të largohen, banorët në Wuhan përleshen me policinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 00:01 - 29/03/20 |
Al Do

Rajonit të Wuhanit në Kinë ku ndodhi edhe shpërthimi i koronavirusit i është hequr masa e izolimit por autoritetet ende nuk i lejojë banorët të udhëtojnë.

Një video e postuar në profilin Twitter të Radio Azia e Lirë tregon turma njerëzish të inatosur për shkak të kufizimeve të cilët përleshen me policinë.

Turma përmbys një kamion policie mbi urën lidhëse të Wuhanit, Kryeqyteti i rajonit të Hubeit, me Jiangxin

Ditën e shtunë, janë fotografuar qindra njerëz të cilët kanë mbërritur në stacionin hekurudhor, por banorët ende nuk mund të dalin nga qyteti deri më 8 prill dhe një pjesë e mirë e dyqaneve vijonë të qëndrojnë të mbyllura. /Opinion.al

 

Pas