Sport

Video/Momenti kur rrëzohet helikopteri i Kobe Bryant,rrotullohet disa herë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:22 - 27/01/20 |
Opi Nion

Janë publikuar pamje të reja nga aksidenti tragjik në ajër qe i mori jetën legjendës së basketbollit, Kobe Bryant dhe vajzës së tij 13-vjeçe.

Bryant humbi jetën në mënyrë tragjike pas përplasjes së helikopterit me të cilin ai ishte duke udhëtuar.

Incidenti i rëndë ndodhi në Kalabasas të Los Anxhelos. Në videon që po qarkullon në mediat e huaja shihet momenti i rrëzimit të helikopterit, i cili rrotullohet disa herë dhe më pas bie në tokë ku përfshihet menjëherë nga flakët

Rrëzimi i helikopterit përfshiu në flakë shkurret dhe pemët përreth dhe kjo e bëri të vështirë për zjarrfikësit dhe personelin e urgjencës për tu futur në zonë sipas Los Angeles Times.

Bryant, 41 vjeç, i njohur me pseudonimin ‘Black Mamba’, ishte tërhequr nga basketbolli në vitin 2016. Ai ishte padiskutim një nga lojtarët më të mirë të gjitha kohërave duke fituar 5 herë (2000–2002, 2009, 2010) titullin kampion në NBA dhe duke u shpallur 2 herë MVP në finale dhe një herë për sezonin.

Ai ishte i martuar me Vanessa Laine Bryant në vitin 2001 dhe kishin katër vajza Gianna, Natalia dhe Bianca dhe Capri e porsalindur. Kohët e fundit Bryant kishte qenë i pranishëm në lojërat e NBA me vajzën e tij Gianna, një basketbolliste në rritje.

Ylli në pension i Los Angeles Lakers bashkë-themeloi strukturën e trajnimit për sportistët profesionistë dhe amatorë në Thousand Oaks në vitin 2018. Bryant, 41-vjeç, dhe vajza e tij adoleshent,e Gianna Bryant, ishin në rrugën e tyre për një lojë basketbolli atje, kur helikopteri i tyre u rrëzua rreth orës 10 sipas kohës lokale, në kodrat mbi Calabasas, raporton ESPN.

Edhe tre persona të tjerë në bord të helikopterit humbën jetën gjithashtu. Gianna pritej të luante në lojë, pjesë e një turneu në Seritë e Mamba Cup, me Bryant duke vepruar si trajner, tha drejtori i ekipit Lady Mavericks, Evelyn Morales, për CNN.

Të gjitha lojërat që ishin planifikuar të zhvilloheshin në qendrën e trajnimit të dielën, raportohet se janë anuluar. Për dy vitet e fundit, Bryant kishte trajnuar ekipin e basketbollit të Unionit Atletik të Amatorëve të Gianna në objekt, sipas një artikulli të USA Today të botuar javën e kaluar.

Bryant mbajti një kamp mini-trajnimi në qendër verën e kaluar për një pjesë të vogël të lojtarëve të NBA, përfshirë Kawhi Leonard, Kyrie Irving dhe Isaiah Thomas. Ai mbajti një samit të ngjashëm atje këtë muaj për lojtarët e WNBA. /Opinion.al

Pas