Bota

VIDEO/ Momenti kur arrestohet gruaja e dyshuar për shpërthimin me bombë në StambollBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:32 - 14/11/22 |
Opi Nion

Mediat e huaja kanë publikuar momentin e arrestimit të gruas e cila dyshohet se është personi që vendosi bombën në Stamboll që shkaktoi 6 viktima dhe 81 të plagosur.

Në video shfaqen forcat speciale të policisë teksa hyjnë në një banesë, dhe vënë në pranga gruan dhe po ashtu kontrollojnë ambientet e ndërtesës.

Gjatë kontrollit në banesën e saj, iu zbuluan edhe armë.

Sipas autoriteteve turke, shpërthimi ndodhi rreth orës 16:20 me orën lokale (13:20 GMT) të dielën në një rrugë tregtare në zonën e Sheshit Taksim.

Presidenti Rexhep Tajip Erdogan tha se autorët do të ndëshkohen.

Duke folur në një konferencë shtypi në Stamboll, ai dënoi atë që ai e quajti “sulm të poshtër” dhe tha se “era e terrorit” ishte në ajër.

Pas