Bota

Video/ Momenti i frikshëm kur raketa godet zyrën qeveritare, 10 të vdekur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:05 - 01/03/22 |
Opi Nion

Harta e mëposhtme tregon Sheshin e Lirisë në qendër të Kharkiv, i cili është goditur këtë të martë  nga një sulm rus.

Një sallë opere, salla e koncerteve dhe zyra qeveritare ishin obejtiv i radhës i rusëve.

Videoja më poshtë përmban imazhet e tmerrshme të sulmit dhe momentin e shpërthimit të raketës.

Ndërkohë sipas punonjësve të urgjencës, të paktën 10 persona janë vrarë dhe zyrtarët ukrainas thonë se dhjetëra janë plagosur.

 

Pas