Sport

VIDEO/ Maqedoni e Veriut, tifozët dhunojnë futbollistëtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:19 - 09/11/22 |
Opi Nion

Derbi shqiptar në Maqedoninë e Veriut mes skuadrës së Shkupit dhe asaj të Shkëndijës është ndërprerë për shkak të incidenteve të krijuara nga tifozët, të cilët hynë në fushë dhe sulmuan lojtarët.

U desh ndërhyrja e forcave policore për të qetësuar situatën.

Incidentet nisën pasi lojtari i Shkëndijës shënoi gol kundër Shkupit dhe shkoi të festojë para tifo-grupit “Shvercerat”, të cilët më pas të revoltuar hynë në fushë dhe filluan të sulmojnë lojtarët.

Pas