Sport

VIDEO/ Magjia e Mesit i jep fitoren Barcelonës, fitojnë Liverpul dhe Çelsi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:50 - 02/10/19 |
Al Do

Champions League ka dhuruar një tjetër mbrëmje me shumë gola. Sfida më e ndjekur mes Barcelonës dhe Interit përfundoi me rezultatin 2-1. Zikaltërit shënuan që në minutën e 3-të dhe më pas lojën e zhvilloi Barcelona e cila arriti ti barazojë shifrat me një supergol të Suarez në minutën e 56. Është dashur një driblim magjik i Mesit dhe finalizimi i Suarez për të çarë fortesën e Interit në minutën e 84.

Çelsi dhe Liverpul arritën të merrnin tri pikët në ndeshjet e tyre. Blutë e Londrës fituan 1-2 kundër Lilës ndërsa “The Reds” nuk e patën të lehtë kundër Salzburgut në fitoren 4-3.

Ajaksi ka vijuar paraqitjen e tij shumë të mirë në arenën ndërkombëtare duke fituar 0-3 kundër Valencias. Lioni mposhti 0-2 Lajpsigun ndërsa Zeniti fitoi pastër në shtëpi 3-1 kundër Benfikës. /Opinion.al

Pas