Sport

Video/Luftëtari i UFC dëmtohet në kokë gjatë zhytjes në liqenin e “akullt”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:49 - 05/02/21 |
Opi Nion

Merab Dvalishvili, një luftëtar i arteve marciale ka pësuar një incident gjatë zhytjes me kokë në një liqen të mbuluar me akull.

30-vjeçarin ka pësuar dëmtime në kokë, për shkak të sipërfaqes së ngrirë dhe degëve të pemëve të zhytura nën ujë.

Pas incidentit, sportisti përfundoi në spital, por kjo e nuk e pengoi të rikthehej të nesërmen për të grushtuar akullin për hakmarrje.

 “Unë nuk jam kaq i çmendur, shijoni raundin e dytë. Kjo është thjesht një shaka.”, shprehet ai.

Dvalishvili ka fituar 12 nga 16 ndeshjet e tij si profesionist dhe aktualisht lufton në Kampionatin Ultimate Fighting, i cili u bë i famshëm nga Conor McGregor./ Opinion.al

Pas