Aktualitet

Video/ Kapet 34-vjeçari i shumë kërkuar, ishte në kërkim që prej …Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:08 - 15/01/23 |
Opi Nion

Një 34-vjeçar i shumë kërkuar nga policia është vënë në pranga këtë të dielë. Policia bën me dije se bazuar edhe në inteligjencën informative, kanë organizuar punën për kapjen e tij.

Si rezultat, është lokalizuar i strehuar në banesë në Mirditë dhe është vënë në pranga, E. Gj., 34 vjeç, për të cilin Gjykata e Rrethit Gjyqësor Lezhë, në shkurt 2022, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve e municioneve luftarake”.

34-vjeçari ishte shpallur në kërkim në kuadër që prej vitit 2022. Gjatë operacionit “Lumthi”, në automjetin që drejtonte i riu janë gjetur një armë zjarri pistoletë, municion luftarak dhe sasi lënde narkotike kokainë.

Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Pas