Kryesore

Video/Kampion bote, moment kur Briken Çalja shfaqet me Flamurin Kombëtar  


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:52 - 10/12/21 |
Opi Nion

Peshëngritësi shqiptar Briken Çalja doli me dy medalje nga Kampionati Botëror i Peshëngritjes. 31 vjeçari mori medaljen e arit në stilin e shkëputjes dhe medalje argjendi  në shtytje dhe dygarësh.

Ky është rezultati më i mirë i arritur ndonjëherë nga peshëngritja jonë në kampionatin botëror, ndërsa në video shihet edhe momenti i peshngritësit me Flamurin Kombëtar./Opinion.al

Pas