Aktualitet

Video/ Ja tensioni në “Elbasan Arena”, tifozët godasin me sende të forta


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:58 - 30/10/16 |
root

Forca të shumta policie kanë ndërhyrë në Elbasan Arena ku tifozët e Partizanit kanë zbritur në fushë pas plagosjes së një tifozeje femër që është transportuar për në spital me ambulancë.

Tifozja u plagos pas gjuajtjeve me sende të forta gjatë përplasjeve mes tifozëve të Partizanit dhe Skënderbeut.

Tensioni më pas ka vijuar me forcat e policisë, të cilat kanë përdorur spraj, sipas raportimeve.

Opinion.al sjell këto video ku duket se si tifozët gjuajnë me sende të forta.

Ndeshja u ndërpre në minutën e 82-të pas një dëmtimi që pësoi mbrojtësi i Skënderbeut Kristi Vangjeli.

Pas tensioneve ndeshja ka rifilluar, por pa ndonjë ndryshim në rezultat, duke përfunduar me rezultatin 0-0.

Pas