Sport

Video/ Incident gjatë ndeshjes, Barella godet djalin grek me…


               Publikuar në : 08:32 - 09/06/19 |
Opi Nion

Kombëtarja italiane arriti të mposht Greqinë me rezultatin 0-3.

Gjatë ndeshjes, një performacë mjaftë të mirë bëri Barella, i cili është dhe autori i një prej golave që u shënuan ndaj Greqisë.

Por para se të shënonte, ai u bë pjesë e një momenti sa qesharak edhe aq të dhimbshëm. Teksa ka humbur një top gjatë një sulmi, ai godet topin në tension e sipër me lojë të ndaluar dhe ai përfundon në fytyrën e një djali që mbledh topat.

Pas kësaj ai ka kapërcyer ndarësen e fushës dhe ka shkuar dhe ka përqafuar djalin duke i kërkuar falje për goditjen, e cili u duk qartë që nuk ishte e qëllimshme.

Mesfushori i Cagliarit është një nga lojtarët më të mirë në Seria A, ndërsa është pranë nënshkrimit me Interin./ Opinion.al E.Xh.

Pas