Politikë

VIDEO/ I ndërpreu fjalën, Rama-Hajdarit: Patjetër, zonja Topalli


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:31 - 09/06/20 |
el ida

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka bërë ironi me Rudina Hajdarin në Këshillin Kombëtar të Integrimit.

Në përfundim të fjalës së kreut të qeverisë, Hajdari si kryetare e këshillit, i kërkoi që të nxirrte përfundimet pasi ishte zgjatur.

Fillimisht kreu i qeverisë i tha se nuk e kuptoi ndërhyrjen, ndërsa më pas ironizoi duke e krahasuar me ish-kryetaren e Kuvendit, Jozefina Topalli. Ashtu, sic shihet edhe në videon e mëposhtme, Hajdari e ka kaluar me sportivitet situatën dhe thjesht ka falenderuar kryeministrin.

Dialogu:

Edi Rama: Nuk e kuptova ndërhyrjen

Rudina Hajdari: Mbylleni fjalën sepse…

Edi Rama: Patjetër zonja Topalli! Faleminderit

Rudina Hajdari: Faleminderit zoti kryeministër

 

 

Pas