Kronikë

Video/ Humb kontrollin dhe përplaset me kamionin, 27-vjeçarja niset drejt TraumësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:12 - 02/07/22 |
Opi Nion

Një aksident i rëndë është regjistruar sot në aksin rrugor Dimal-Berat, ku si pasojë një 27-vjeçare ka mbetur e plagosur.

Sipas news 24 Justina Gjata, e cila udhëtonte e vetme në mjetin tip Volswagen ka humbur kontrollin e mjetit dhe për pasojë ka kaluar në krahun tjetër të rrugës, duke u përplasur me një kamion.

27-vjeçarja është transportuar menjëherë në Spitalin e Beratit, por më pas është nisur për mjekim të specializuar drejt Spitalit të Traumës, në Tiranë.

Grupi hetimor po heton në vendngjarje për të zbardhur shkaqet e aksidentit.

 

Pas