Aktualitet

Video/“Hidhe armën, përtokë”, RENEA tregon forcën në një operacion të demonstruar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:08 - 12/11/21 |
Opi Nion

Në 30-vjetorin e krijimit, forcat RENEA kanë demonstruar edhe operacione të ndryshme. Në videon e mëposhtme ju do të mund të shihni edhe ndjekjen e personave të dyshuar.

Në shpëtimin e një pengu, forcat RENEA shihen të pajisura me armë, makina të blinduara, dhe madje edhe një qen që ndihmon në neutralizimin e “kriminelit”.

Pamjet janë bërë publike në rrjetet sociale, për të parë se si janë të gatshme të ndjekin persona të rrezikshëm dhe të armatosur.

“Hidhe armën, përtokë”, këto janë disa nga fjalët që dëgjohen të thuhen në operacion e simuluar nga forcat RENEA./Opinion.al

Pas