Bota

Video/ Gruaja e zhdukur prej dy vjetësh, gjendet gjallë në mes të detit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:30 - 29/09/20 |
Opi Nion

Një grua është gjetur duke notuar në brigjet e Kolumbisë dy vjet pasi humbi kontaktin me familjen e saj.

Familjarët e gruas nuk ishin në dijeni për fatin e saj para se ajo të gjendej nga një peshkatar duke lundruar në det të hapur vetëm me një kamerdare shpëtimi, rreth një milje larg plazhit të Puerto Colombia.

Pas verifikimeve ajo u identifikua si 46-vjeçarja Angelica Gaitan, gjendja shëndetësore e të cilët ishte e rëndë për shkak të hipotermisë.

Më vonë ajo shpjegoi në spital se ishte hedhur në oqean nga një anije për të vrarë veten. Gruaja tregon se ishte dhunuar për 20 vite nga ish bashkëshorti dhe se për këtë arsye u largua nga shtëpia./ Opinion.al

Pas