Te Fundit

VIDEO/ Gazment Bardhi i hedh mikrofonin Klotilda Bushkës në Komisioni i LigjeveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:32 - 15/11/22 |
Opi Nion

Momente tensioni janë regjistruar në Komisionin e Ligjeve ku u diskutua për projektin e Portit të Durrësit.

Pas disa orësh diskutimesh kryetarja e Komisionit, Klotilda Bushka hodhi në votim pr/ligjin, por kjo u kundërshtua ashpër nga deputetët e Partisë Demokratike.

Në momentin që po votohej vetëm nga socialistët, deputeti i PD Gazment Bardhi u ngrihet nga vendi  dhe ka marrë mikrofonin drejtueses së Komisionit dhe e hodhi në mes të tavolinës. Po ashtu, Bardhi hodhi dhe lertra në drejtim të Klotilda Bushkës.

“Nuk ka më diskutim, do kalojmë në votim, sepse ju kolegë nuk keni respekt. Në momentin që ju flisni ne ju respektojmë. Në momentin që ne flasim ju flisni në korr. Atëherë kalojmë në votim. Kush është dakord me projektligjin? Të numërojë votat sekretaria”, tha Bushka, ndërsa në këtë moment, Gazment Bardhi ngrihet nga vendi dhe i hedh mikrofonin.

Pavarësisht përplasjeve, me votat e deputetëve të mazhorancës është miratuar raporti për projektbuxhetin e projektit të Portit të Durrësit.

Momenti i përplasjes në kohën 5:27

Pas