InstaBIZ

VIDEO/ Fifi përlotet duke kënduar këngën “Diell”, por pse?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:01 - 26/12/21 |
Opi Nion

Kënga e saj e fundit “Diell” që u bë hit teksa këngëtarja Filloreta Raçi, e njohur gjerësisht si Fifi ishte brenda në Big Brodher VIP, ku dhe u inspirua dhe e shkruajti tekstin ka përlotur këngëtaren në performancën e saj të fundit.

Fifi ishte këngëtarja e radhës që mbrëmjen e djeshme performoi për publikun shqiptar në  “Sheshin Skënderbej” me rastin e festave të Fund-Vitit.

Gjatë performancës së saj kur po këndonte këngën “Diell’’, këngëtarja u përlot në skenë dhe tregoi për gjendjen e saj emocionale klur shkroi këtë këngë.

Është një këngë që e kam shkruar kur unë jam ndjerë njeriu më i copëtuar në jetë. Një këngë që kam shkruar kur kam qenë shumë e thyer dhe shumë e lënduar. Edhe kam menduar që më kanë braktisur të gjithë. Kam menduar se kur të dal nga kjo shtëpi nuk ka për të më pritur askush. Nuk e di pse e kam menduar“,  tha Fifi.

Ndërkohë përmes një postimi në “Instagram”, këngëtarja, ka treguar dashurinë e madhe që ka për fansat e saj duke shkruar se jeton dhe punon për ta.

“Nuk ka fitore më të madhe se ju nanushat e mi. Jetoj, frymojë dhe punoj pikërisht per këtë moment në jetë ❤ TIRANA JU DUA PAFUND ‘’, ka shkruar ajo bashkëngjitur me fotot nga koncerti.

Pas