Kryesore

Video/Dy vajza dhunohen në Tiranë në mes të ditës, agresori përsërit historinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:55 - 26/03/22 |
Opi Nion

Skena që shihni në video është ngjarje e ditës së sotme, 26 Mars 2021. Gjithçka ka ndodhur rreth mesditës, në rrugën e Bogdanëve. Dy vajza janë konfliktuar fizikisht me një djalë, e për fat të mirë ngjarja është mbyllur pa pasoja, me ndërhyrjen e qytetarëve rastësorë.

Pamjet janë garantuar nga një kamera sigurie, ndërsa Opinion.al është përpjekur të mësojë më shumë mbi ngjarjen e dhunshme, protagonist I së cilës ka qenë Denisi.

32-vjeçari edhe më herët është identifikuar për skena dhune ndaj vajzave në zonën e “Myslym Shyrit” e madje ka qenë edhe i shoqëruar në polici. Ai është denoncuar edhe herë të tjera në media, ndërsa raportohet të ketë gjithashtu probleme të shëndetit mendor.  E ndërsa ky i ri problematik, vazhdon të lëvizë i lirë, dhe autoritetet mbeten të heshtura, pyetja që mbetet është: Kush do të jetë “viktima” e radhës?/Opinion.al

Pas