Aktualitet

Video/ Droga e mbështjellë me çorape. Si e kapi policia të renë. ra në sy pasi…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:43 - 11/05/22 |
Opi Nion

Një 38-vjeçare nga Fieri është arrestuar nga policia në Kakavijë, për shkak se është kapur me një sasi heroine dhe kokaine.  Elira Varfi po udhëtonte si pasagjere në një autobus, nga Berati drejt Athinës.

Ndërkohë mësohet se ajo e kishte fshehur dhe e kishte mbështjellë sainë e drogës me çorape. Policia ka dyshuar sepse gruaja lëvizte shpesh në drejtim të Athinës e më pas kanë vënë re lëvizje të dyshimta në pikën e kontrollit.

Të resë iu gjetën 8 pako heroinë me peshë 4 kg e 160 gr dhe 2 pako kokainë me peshë 780 gramë. Lënda narkotike u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Pas