Rajoni

VIDEO/ Dita e dytë e bllokimit, vijon protesta në doganën Serbi- Kosovë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:58 - 21/09/21 |
Opi Nion

Sot është dita e dytë ku Qeveria e Kosovës vazhdon me zbatimin e reciprocitetit duke vënë targat të përkohshme për veturat me targa të Serbisë që hyjnë në territorin r Kosovës.

Edhe pse Kurti u shpreh se një veprim i tillë nuk ka për qëllim të krijojë destabilitet, që prej ditësh së djeshme, qytetarë serbë kanë bllokuar rrugët që çojnë në pikat kufitare në Bërnjak dhe Jarinje.

Ata e kanë kaluar natën atje, ndërsa rruga është e bllokuar me kamionë dhe vetura.

Pamjet më pashtë janë të marra nga Klan Kosova dhe të realizuara me dron.

Pas