Aktualitet

Video/ “Boll na vodhët”, qytetarët marshojnë drejt Kryeministrisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:19 - 12/03/22 |
Opi Nion

Ka nisur në Tiranë protesta kundër rritjes së çmimeve. E shtuna shënon ditën e katërt radhazi të protestave që kanë nisur pas rritjes së çmimit të naftës dhe të ushqimeve.

Qytetarët u grumbulluan në sheshin “Skënderbej” dhe po marshojnë drejt Kryeministrisë.

Marshimi po shoqërohet me thirrje dhe pankarta. “Boll na vodhët”, shkruhet në një nga pankartat e  qytetarëve, që duket se është bërë edhe slogani i protestës. Ndërkohë vihet re pjesëmarrja e  madhe e protestuesve./Opinion.al

Pas