-Jetë dhe Stil

Video/ Babai përleshet në mes të rrugës, vajza i kërkon të ndalojë


               Publikuar në : 21:07 - 27/01/19 |
b.f

Ditën e djeshme në rrjetet sociale është shpërndarë një video e cila tregon një burrë shqiptar, që është konfliktuar në rrugë me një shtetas britanik. Ngjarja ndodh në një nga rrugët e Anglisë, ndonëse pa patur informacione se ku saktësisht. Në videon që zgjat disa minuta, shihet burri i cili zbret nga një furgon dhe konfliktohet fillimisht verablisht me një shtetas të cilin e shan në gjuhën shqipe.

Më pas nga makina zbret një vajze e cila duket në moshë adoleshence dhe që i kërkon burrit, (që me sa duket është i ati) të qetësohet dhe të mos konfliktohet, pasi personi përballë mund të thërrasi policinë.

Edhe pse jo shumë e qartë si situatë, shihet se konflikti zgjat më shumë se 5 minuta, e madje të dy burrat marrin në duar edhe sende të forta, pavarësisht thirrjeve të vajzës që i kërkon të atit të mos vazhdojë.

Pas