Bota

VIDEO/3 viktima nga shpërthimi i minës, gazetarët filmojnë vdekjen e tyre


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:52 - 05/06/21 |
Opi Nion

Lufta mes Azerbajxhanit dhe forcave armene të pozicionuara në Nagorni Karabakh ka mbaruar prej disa muajsh, megjithatë në zonë ka viktima thuajse çdo ditë prej tensioneve qe krijohen apo armatimeve të mbetura prej përplasjes.

Bilanci ka qenë i rënë kësaj radhe teksa kanë humbur jetën tre gazetarë pasi makina me të cilën po udhëtronin hasin në një minë tokësore të vendosur nga armenët.

Pamjet e shpërthimit janë filmuar nga vetë gazetarët teksa po lëviznin në një zonë malore të rajonin të Kelbajarit, i cili iu dorëzua Azerbajxhanit pas tërheqjes së forcave armene.

Ndërkohë që, nga ana tjetër bëhet me dije se nga shpërthimi i minës mbetën të plagosur edhe katër persona të tjerë./Opinion.al

Pas