Rajoni

Vetëvendosja cakton kandidatët për deputetë në Prishtinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:55 - 13/01/21 |
Semiljana Azizi

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, është propozuar për kandidat për deputet nga qendra e kësaj partie në Prishtinë.

Edhe pse Albin Kurti dhe Albulena Haxhiu janë të dënuar me formë të prerë brenda tri viteve të fundit, Vetëvendosje i ka kandiduar për deputetë.

Më herët në mediat e Kosovës kishin pasur raportime se Kurtit nuk do t’i lejohej kandidimi si deputet, për shkak të po të njëjtit dënim.

Nga Qendra e Prishtinës, kandidatët për deputetë nga Lëvizja VETËVENDOSJE! janë :

Albin Kurti                 Liburn Aliu

Arben Vitia                Xhelal Sveçla

Glauk Konjufca         Fitore Pacolli

Albulena Haxhiu       Hatixhe Hoxha

Kujtojmë që Kosova është në prag të zgjedhjeve të parakohshme, duke qenë se qeveria Hoti doli e paligjshme./Opinion.al

Pas