Kronikë

Vështirësohen kërkimet për gjetjen e trupit të 10-vjeçarit në Mirditë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:15 - 07/04/22 |
Opi Nion

Për të tretën ditë radhazi forca të shumta kanë zbarkuar sërish në brigjet e lumit Fan për të gjetur 10-vjeçarin e humbur. Ndërkohë ditën e sotme kërkimet duken edhe më të vështira për shkak të motit të keq dhe reshjeve të shiut.

Dyshimet janë se i mituri është mbytur në lumë. Në terren janë polumbarët e Forcave RENEA, forcat e policisë, por po vijojnë kërkimet edhe banorët e zonës.

I mituri dyshohet se ra në lumë ndërsa po tentonte të merrte topin që i ra teksa po luante me shokët./Opinion.al

Pas