Aktualitet

Veliaj uron 78-vjetorin e çlirimit të Tiranës:Vetëm bashkë mund të kalojmë çdo vështirësiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:51 - 17/11/22 |
Opi Nion

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka uruar qytetarët për 78-vjetorin e çlirimit të Tiranës. Përmes një postimi në rrjete sociale, Veliaj thekson se vetëm “bashkë mund të bëjmë më të mirën dhe të kalojmë çdo vështirësi”.

“Gëzuar 78-vjetorin e çlirimit të Tiranës . Sot është dita kur nderojmë heronjtë që luftuan për çlirimin e qytetit , duke na dhënë një mesazh të vyer: se vetëm BASHKË  mund të bëjmë më të mirën dhe të kalojmë çdo vështirësi”, thekson Veliaj.

Edhe këtë vit, Kryetari i Bashkisë së Tiranës u ka bërë thirrje qytetarëve që për festat e nëntorit, të bëhen pjesë e festimeve duke iu bashkuar edhe ata nismës për vendosjen e simboleve kombëtare në banesat e tyre.

Pas