-U tha në Opinion

Vangjeli: Sa kanë fituar deputetët që kanë sjellë para të kriminelëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:26 - 18/04/19 |
Geljano Fataj

Shemsi Prençi deklaroi në Opinion se deputetë të Parlamentit kanë sjellë në Shqipëri para të kriminelëve shqiptarë nga jashtë vendi. Këtë deklaratë e mbështeti dhe analisti Lorenc Vangjeli.

Ky i fundit tregoi dhe se sa kanë fituar këta deputetët nga ky transport.

“E konfirmoj një gjë të tillë, deputetë më pasaportë diplomatike që nuk e kishin për turp të sillnin para nga prostitucioni dhe nga trafiku i drogës. Përqindjet fillonin nga 2-3 përqind fillimisht nga Zvicra, vete më parë dhe sot ka vajtur deri në 15 për qind, për fitimet”, tha zoti Vangjeli.

LEXO EDHE:  Prençi: Deputetët kanë sjellë para të kriminelëve

Pas