Kryesore

Ushtarët që u sulmuan nga rusët në Gramsh: Për momentin humbëm shikiminBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:39 - 21/08/22 |
Opi Nion

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka vizituar në spital dy efektivët e lënduar nga incidenti me shtetasit rusë në Gramsh.

Ndërsa hetimet mbi rastin dhe rolin e rusëve vijojnë, vetë ushtarakët që tashmë janë në gjendje të qëndrueshme, kanë deklaruar se në momentin e parë kanë humbur shikimin.

“Edhe nga fytyra kishim djegie. Shikimi për momentin na iku. Për momentin po. E kapëm të dy dhe e po mbanim poshtë, derisa njoftuam patrullat”, tha njëri prej tyre.

Kujtojmë se ndaj dy ushtarakëve dyshohet të ketë përdorur neuro-paralizues./Opinion.al

Pas