-Shëndeti

Ushqimi më i shëndetshëm gjendet në…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:19 - 11/09/15 |
root

Ushqimi në Lindjen e Mesme është nga më të shëndetshmit në botë. Në këtë përfundim kanë dalë shefat më në zë të botës, të cilët pranojnë se ushqimi në Israzel dhe në të githa vendet e Lindjes së Mesme, janë të shëndetshëm dhe bio. Ata e lidhin këtë gjë edhe me faktin që njerëzit në këto vende kanë një trup super të tonifikuar dhe një lëkurë që iu shkëlqen, ku një rol të rëndësishëm e luajnë padyshim ushqimet që ata konsumojnë.

Freekeh, often served in pilafs, is the hot new superfood grain on the block 

Feekeh is young, green wheat that is toasted and then cracked and has an earthy flavour and a coarse texture

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas