Aktualitet

Berisha: Ja si u shkarkua nga puna në port një nga Avdylajt


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:55 - 24/10/18 |
b.f

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi mbrëmjen e sotme se Altin Avdyli, njëri nga pjesëtarët e grupit të ‘Avdylajve’, tashmë i arrestuar, ka qenë prej kohësh punonjës në Portin e Durrësit.

Mes ironisë Berisha tha se ‘Avdylet’, që akuzohen si bandë trafiku droge, kanë qenë ‘xhani i partisë’, pasi sipas tij kanë pasur edhe portin e tyre.

Në dokumentin që ka publikuar sot Berisha, shihet se Avdyli është pushuar dy ditë më parë nga puna si shofer automjeti pranë Autoritetit Portual të Durrësit.

Reagimi i Berishës:

Avdylet, xhani i partise, kishin dhe portin te tyre!

Altin Avdyli me urdher nga lart ishte prej kohesh punonjes me detyra te veçanta ne Portin e Durresit.

Lexoni dokumentin e sotem te prerjes se marredhenieve te punes!

Lexoni dokumentin. sb

 

Pas