Kryesore

Ulen temperaturat, reshje dhe vanësira në të gjithë vendin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:33 - 10/04/22 |
Opi Nion

Dita e sotme do të karakterziohet nga një mot i vranët dhe me reshje në të gjithë territorin e vendit. Sipas MeteoAlb, kjo vjen si pasojë e një fronti të ftohtë atmosferik që në zonat e thella malore do të sjellë ede reshje të dobëta dëbore.

Kjo situatë e paqëndrueshme atmosferike do të vijojë deri vonë në mbrëmje kur pritet përmirësim graduali i kushteve të motit duke larguar reshjet nga i gjithë territori.

Temperaturat e ajrit do të mbeten kostante në mëngjes por mesdita sjelle rënie të ndjeshme të tyre luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 16°C.

Era do fryjë mesatare deri e fortë me shpejtesi mbi 45 km/h nga drejtimi permannet verior duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 – 4 ballë.

Pas