Bota

Ukraina: Rusia ka humbur rreth 20,000 trupa që nga fillimi i luftës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:36 - 13/04/22 |
Opi Nion

Rusia ka humbur 19,800 trupa gjatë pushtimit të saj në Ukrainë.

Lajmi është publikuar nga sky news ndërsa zyrtarët ukrainas përmes një postimi në faqen e tyre zyrtare në Twitter kanë thënë se sipas tyre forcat ruse përveç ushtarëve kanë humbur edhe avionë, tanke dhe gjithashtu armë kundër ajrore.

Bëhet fjalë për 158 avionë, 739 tanke dhe 64 armë kundërajrore që i përkasin Rusisë dhe  janë shkatërruar nga Ukraina që nga fillimi i pushtimit./Opinion.al

Pas