Bota

Ukraina raporton 3 mijë civilë të vrarë në Mariupol: Të varrosur pa emër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:14 - 21/03/22 |
el ida

Numri i të vdekurve në mesin e civilëve në qytetin e Mariupolit arriti në mbi 3,000 njerëz.

Kështu deklaroi komandanti i departamentit të forcave Azov, majori Denys Prokopenko në një koment për CNN, siç raporton edhe Ukrinform.

“Numri i vdekjeve në mesin e civilëve po rritet çdo ditë dhe tani i kalon 3000 njerëz. Por askush nuk mund të thotë numrin e saktë të vdekjeve, pasi njerëzit janë varrosur në varre masive pa emër. Shumë kufoma mbeten të pavarrosura në rrugë. Disa njerëz janë janë bllokuar nën rrënoja dhe janë varrosur të gjallë”, tha Prokopenko./Opinion.al

Pas